"Uděláme vše proto, abychom udělali čtvrtfinále" říká trenér Jean-Marie Sartini

01.11.2013 21:46

Dobrý večer, jak byste ohodnotil výkony hráčů v dnešním čtvrtfinálovém zápase proti HC Super?

S většinou výkonů jsem spokojený. Hrál se vyrovnaný hokej nahoru dolů. Především první útočná formace plnila vše, co jsem chtěl do posledního puntíku. Ovšem jsem velice zklamaný z výkonů golmana Františka Pacese. 

 

V čem konkrétně Paces zklamal, týká se to pouze tohoto zápasu?

Tak Paces přišel do klubu v průběhu sezóny a měl být velkou posilou pro tým. Ovšem jeho výkony jsou jako na horské dráze, dokáže odchytat slušné utkání a poté vybouchne na úplných maličkostech. Dnešní zápas nebyl vyjímkou. Pustil minimálně 2 nesmyslné branky. Chápu, že v playoff má každý nervy na dranc, ale takto zkušený golman musí umět vyprodukovat kontaktní zákroky.

 

Připravolali jste se již nějak na druhý zápas čtvrtfinále?

Tak něco málo jsem klukům řekl, ale více to budeme rozebírat až v neděli. Před tím nás ještě čeká přátelský zápas s HC Red Bull, kde si vyzkoušíme sestavu pro druhý zápas playoff. Dnešní výkony byly dobré a kluci jsou opravdu napumpovaní. Mohu tedy říci, že uděláme vše proto, abychom udělali čtvrtfinále

Kdo tedy bude v brankovišti v nadcházejícím zápase proti HC Super, změníte nějak útočné formace?

V brankovišti se objeví Zdeněk Sýkora, který během základní části předváděl dobré výkony. Nevylučuji ani to, že postavím Aku Lundberga. Hrajeme proti silnému soupeři, takže opět budeme hrát na tři formace, které jsou kompaktní a výborně se doplňují. Tím nechci říci, že by čtvrtá formace hrála špatně, my ale potřebujeme 100% výkon a žádná hluchá místa.

 

Rozhovor s majitelem klubu:

Dobrý den, co si myslíte o dnešním zápase?

Myslím, že se hrál rychlý a vyrovnaný hokej na úrovni. Několikrát jsme dokonce vedli, jen to štěstíčko nám ke konci chybělo. Výkon to nebyl špatný, ale v příštím zápase musí být ještě lepší. Máme na to postoupit, pokud proto každý člen týmu udělá maximum.

 

Chystáte již nějaké změny ohledně složení kádru pro nadcházející sezónu?

Ano momentálně jsme angažovali 16-ti letého kanadského útočníka Aarona Benedicta, který předvádí na svůj věk opravdu precizní hokej a je tedy velkým mladým talentem. Naopak odchází Timotej-Tim KovačevičMikuláš FaitlCastore FioreEmil HrkotaManolică Enciu. Tito hráči nepředvedly výkony, které jsme od nich očekávali. Nyní si již hledají nová angažmá.

 

Co si myslíte o situaci ohledně Františka Pacese, hrozí mu také ukončení smlouvy?

Tak já si myslím, že je to kvalitní golman, který má již něco za sebou. Co se týče nynějších výkonů, tak opravdu nesplnil ani desetinu našich očekávání. Zatím v týmu zůstává a dostane ještě šanci vše napravit, ale pokud nepůjde do sebe, tak nevylučuji ani to, že si bude muset hledat angažmá jinde.