"Naše ambice pro sezónu? Chceme vyhrát titul" říká kapitán Valeriy Shashkov

07.09.2013 12:52

Ve Znojmě působíte teprve krátce, jak se Vám líbí město?

Město je pěkné, zatím jsem ho ale nestihl nijak moc projít.

 

Je pravda, že po příjezdu z Moskvy do Znojma Vás okradli?

Ano, je to tak. Bylo to velice nepříjemné přišel jsem o dvě zavazadla. Co jsem se ptal kluků v kabině, tak asi nejsem jediný. Rómská komunita zde dělá nemalé potíže. Podívej se, já jsem z Ruska a tohle by se u nás stalo jen jednou. Tresty jsou u nás pro tyto lidi přísné. Doufám, že už moje působení nebude nic narušovat (smích)

 

Jste tu teprve krátce a už máte titul kapitána, čím to?

Tak dovolím si říct, že jsem nejzkušenějším hráčem z týmu. Přeci jen mám zkušenosti z NHL a pan Jaroš to asi viděl stejně.

 

Jak se cítíte v týmu, není mezi vámi jazyková bariéra?

No, tak vzhledem k tomu, že jsem z Ruska, tak si s klukama celkem rozumím. Někteří hráči jsou na tom hůř. Jinak v kabině panuje celkem pohoda a všichni se těšíme na pořádný rozjezd v nové sezóně.

 

Jaké jsou vaše ambice, můžete nám říci něco blíže ohledně složení týmu?

Naše ambice není dostat se do playoff a konec. Náš cíl je jasný chceme vyhrát titul a následně baráž a tím si zajistit postup do čtvrté ligy. Myslím, že to tak cítíme všichni a společně jako tým dokážeme velké věci. Co se týče složení týmu, tak tohle je otázka na majitele klubu, já osobně Vám nemohu moc říci.

 

Prozraďte nám tedy alespoň, z jakých lig k nám hráči zavítali.

V týmu je pár hráčů se zkušenostmi z KHL a většinou jsou to hráči z evropských nebo nižších zámořských lig. Výborné výkony předvádí Ate Lundberg, který ve svých 18 letech chytá fakt skvěle, vůbec bych se tedy nedivil, kdyby byl jednička pro tuhle sezónu. Doufám, že to nedáš do bulváru, to by mě pak majitel sežral (smích)

 

Díky za rozhovor

Čau...